Indie są domem dla jednych z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Każdy zakątek kraju jest wypełniony naturalnym pięknem, od bujnych zielonych lasów i ośnieżonych gór po malownicze rzeki i jałowe pustynie. Bogata kultura, żywe tradycje i gościnni ludzie czynią Indie niesamowitym miejscem turystycznym. Zwiedzanie Indii jest dla wielu podróżników jednorazowym doświadczeniem, ze względu na ich niezrównane naturalne piękno i uderzającą historię kultury. Od zatłoczonych ulic miast do odległych stacji górskich w Himalajach, w Indiach każdy znajdzie coś dla siebie. Oto niektóre z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Indiach.

Himalaje

Himalaje to najwyższe pasmo górskie na świecie biegnące z północy na południe przez subkontynent indyjski. Himalaje są domem dla najwyższych szczytów na świecie, takich jak Mount Everest i K2. Himalaje są również domem dla bogatej historii kultury. Himalaje są idealnym miejscem dla poszukiwaczy przygód, miłośników przyrody i fotografów dzikiej przyrody. Himalaje są pełne bujnych, zielonych lasów i pięknych wodospadów. Himalaje są jednym z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Indiach.

Goa

Goa, stan w południowo-zachodniej części Indii, jest jednym z najbardziej znanych miast w Indiach. Goa jest również bardzo popularnym miejscem turystycznym w Indiach ze względu na piękne plaże, bogatą kulturę i kwitnącą scenę artystyczną. Goa słynie z plaż takich jak Calangute Beach, Agonda Beach i Baga Beach. Goa jest również domem dla wielu kościołów i świątyń. Najlepszy czas na odwiedzenie Goa jest od października do marca.

Wielka Pustynia Indyjska

Pustynia Thar jest godna uwagi ze względu na piękny krajobraz składający się z wydm piaskowych, skalistych gór i suchych koryt rzek. Pustynia Thar jest najlepiej odwiedzana w sezonie zimowym od października do marca, kiedy nie jest bardzo gorąco.

Coorg – region uprawy kawy w Indiach

Region Coorg jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Indiach. Region Coorg znany jest z bujnych, zielonych lasów, plantacji kawy, a także jest domem dla zagrożonego indyjskiego dzikiego bawoła. Region Coorg jest również znany jako Kodagu w Karnataka.

Varanasi – starożytne miasto Indii

Varanasi, znane również jako Benaras, jest jednym z najstarszych miast Indii. Varanasi jest znane jako kulturalna stolica Indii i jest miejscem pielgrzymek dla wielu hindusów. Varanasi jest jednym z miejsc do odwiedzenia w Indiach, aby doświadczyć żywej kultury i pięknych tradycji Indii. Varanasi słynie również z Ghatów, gdzie ludzie biorą kąpiel w rzece Ganges.

Jeżeli chcesz zobaczyć ten kraj na własne oczy i doświadczyć go takiego jakim jest to wycieczki Indie znajdziesz na Globzon Travel.