Indie to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Z 20 miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Indie posiadają kilka najwyższej klasy atrakcji, które z pewnością zachwycą każdego odwiedzającego. Dzięki różnorodnej kulturze, malowniczym krajobrazom i fascynującej historii w Indiach nie będziesz się nudzić. Oto kilka doskonałych propozycji.

Wycieczki kulturalne w Indiach

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Indii jest dobrze zorganizowana wycieczka. Zapewni to, że nie przegapisz najbardziej popularnych miejsc i atrakcji, a także, że zobaczysz kraj poza utartym szlakiem. W naszej ofercie znajdziesz wycieczki objazdowe do Indii – koniecznie odwiedź naszą stronę.

Co warto zwiedzić w Indiach?

Tadż Mahal, liczne zabytki i świątynie w stolicy kraju New Delhi oraz Czerwony Fort w Agrze to obowiązkowe cele podróży w Indiach. Większość turystów odwiedzających Indie odwiedzi wiele miejsc należących do światowego dziedzictwa kulturowego, w tym Taj Mahal, Hampi i Muzeum Morskie w Kalkucie. Inne popularne miejsca dziedzictwa kulturowego w Indiach to świątynie w Khajuraho i Varanasi, Elephanta Caves, plażowe miasto Goa i stacja górska Shimla.

Najlepszy czas na wizytę w Indiach

Indie to bardzo zróżnicowany kraj, z niesamowitą gamą klimatów i ekosystemów. Jest wiele różnorodności, jeśli chodzi o najlepszy czas na odwiedzenie Indii. W niektórych obszarach najlepszą porą roku do odwiedzenia jest sezon monsunowy między czerwcem a wrześniem. Letnie miesiące kwiecień i maj to również dobry czas na odwiedzenie niektórych gorących i wilgotnych południowych stanów. Najlepszym czasem na odwiedzenie północnych stanów jest okres od października do grudnia. Północna zima jest łagodna, ale należy unikać wizyt o tej porze roku w mniej zaludnionych stanach wschodnich.

Wycieczki po pustyni i dzikiej przyrodzie w Indiach

Pustynia w Radżastanie jest jednym z najlepszych miejsc, aby doświadczyć piękna indyjskiej pustyni. Klify piaskowca i wydmy piaskowe przyciągają wzrok, a pustynne krajobrazy są oszałamiające. Safari z dzikimi zwierzętami to kolejny doskonały sposób na doświadczenie dzikiej przyrody w Indiach. Możesz wybrać się na safari po pustyni Thar, aby zobaczyć piękne rodzime zwierzęta lub odwiedzić parki narodowe Nilgiri Hills, aby zobaczyć piękne słonie. Dzika przyroda, choć nie tak obfita jak w krajach tropikalnych, takich jak Afryka, jest nadal obecna w wielu częściach Indii, zwłaszcza w centralnej i wschodniej części kraju.

Źródło: https://globzon.travel.pl/indie-wycieczki/